O NÁS

Lyžařský klub SKI Klub Valašsko

byl založen v květnu 2015 ve Valašském Meziříčí, a to hrstkou sportovních nadšenců, kteří mají rádi hory, sport a aktivní životní styl. Našim hlavním cílem je přivést děti k aktivnímu trávení volného času ve spojení s pobytem na čerstvém vzduchu v partě svých vrstevníků.  Myslíme si, že sport dokáže v dětech vypěstovat smysl pro řád, disciplínu a výdrž. Chtěli bychom, aby se děti lyžováním hlavně bavily a aby z něj měly radost.

V současné době má klub 32 členů včetně dětí, které se aktivně zabývají závodním i rekreačním sjezdovým lyžováním. Ke svým zimním aktivitám využíváme ski areály v okolí Valašského Meziříčí (s domovskou sjezdovkou ve Valašské Bystřici na kopci Búřov).
Naší mladí závodníci se pravidelně účastní moravských závodů (Madeja Cup, Jesenický pohár, Valašský pohár) a také závodů na Slovensku. Ve všech závodech se nám podařilo dosáhnout kvalitních umístění, včetně mnoha umístění na stupních vítězů.

V sezóně 2014/2015 jsme např. v prestižní moravské sérii závodů Madeja Cupu vybojovali 1x 2. místo, 3x 3. místo, 3x 4. místo, 2x 5. místo a dalších 7 umístění v první desítce. V celkovém pořadí v kategorii jednotlivců získaly naše děti tato umístění: Patrik 6. místo, Matyáš 8. místo, Martin 28. místo a z našich dívek Simonka 13. místo, Veronika 31. místo a Lucie 32. místo z celkového počtu 60 startujících.

Velkým úspěchem bylo také umístění Simonky v seriálu závodů Valašského poháru, která v kategorii přípravka zvítězila. Velice pěkně se v sérii těchto závodů umístil také Martin (5. místo). Koncem sezony jsme se zúčastnili závodu na Pradědu, kde proběhl 35. ročník O VELIKONOČNÍ VAJÍČKO, kde Simonka spolu s Martinem obsadili shodně krásná 2. místa.

Za zmínku určitě stojí i mnohé medailové umístěni v závodech na Slovensku. Lyžování na Slovensku máme v oblibě i díky vstřícnosti a pohostinnosti místních lidí. Naše tréninková základna ve Štrbě a sjezdovka na Štrbském Plesu je nám kdykoliv k dispozici a umožnuje nám kvalitní přípravu jak na závody u nás, tak na Slovensku. V sezóně 2014/2015 jsme se na Slovensku zúčastnili těchto závodů – v závodě 6. ročníku STRACHAN CUPU obsadil Patrik 1.místo, Lucie 3. místo a Simonka 5. místo, v závodě O CENU SKORUŠÍNSKÝCH VRCHOV  slavila Lucie 1. místo, Simonka 4. místo, Martin 2. místo a Vojta 6. místo, v závodě CENA ŽIARCOV se Lucince podařilo vybojovat 1. místo a Patrikovi 3. místo.